(ВИДЕО) Ежење – како од срце и душа се славеше во хрватската соблекувална

Маратонски меч, полуфинале за историја, ова се само дел од епитетите што може да ги дадеме по мечот Хрватска- Норвешка.

„Коцкестите“ по голема драма, во дуел игран 80 минути со многу пресврт успеа да се избори по 10 години за финале на ЕП.

На радоста и немаше крај, славеа ракометарите, стручниот штаб, навивачите и цела јавност во Хрватска.

Како беше во совлекувалната на хрватска по мечот во Стокхолм може да погледнете во продолжение. Со срце и душа, а сето тоа зачинето со песна од Мишо Ковач.