ВИДЕО: Еве го – првенецот на Гризман на Камп Ноу

Барселона по првиот дел на Камп Ноу против Бетис има нерешено 1:1.

Први до водство на оваа средба дојдоа гостите преку Набил Фекир во 15 минута, додека пред крајот на полувремето Барселона мораше да доаѓа до егал.

За задоволство на трибините, новото засилување Антоан Гризман го постигна првенецот за Барселона во Примера за 1:1.