ВИДЕО: Ете зошто Дончиќ е класа – Далас имаше -15 последните 10 минути, а после настапи Лука

Лука Дончиќ уште еднаш покажа дека иако има само 19 години, ја има кошарката во „малиот прст“ и дека е подготвен и доволно зрел за да ги промени работите кога е на терен.

Блејзерси на гостувањето во Д алас водеа со 96:81 на 10 минути пред крајот на мечот, но текот на средбата го промени фантастичниот Дончиќ.

Фантастичниот словенечки репрезентативец во последната четвртина запиша 13 одлични поени, вкупно 28 на натпреварот, што се покажа уште еднаш дека тој им е виталниот орган на Далас кога е на терен, во отсуство на други важни играчи на клубот.

Од останатите натпревари;

Филаделфија – ЛА Лејкерс 143:120
Сакраменто – Феникс 117:104
Атланта – Орландо 108:124
Голден Стејт – Мајами 120:118.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија