ВИДЕО: Ердоган, Меркел, Меј, Рама…. со нетрпение ги проследија завршните секунди од „Лужники“

Покрај разврската на Мундијалот во Русија, паралелно деновив во Брисел се одржува средба на членките на НАТО.

Токму ова ја спречи хрватската претседателка Колина Грабар Китановиќ  да ги бодри „коцкестите“ од трибините на „Лужники“ како и на претходните мечеви од Мундијалот.

Затоа пак политичкиот врв на Европа меѓу кои беше и премиерката на Британија, Тереза Меј, првиот човек на Турција, Ердоган, Германската канцеларка Меркел и премиерот на Албанија, Еди Рама, до последен секунда возбудливо го следа мечот Хрватска – Англија.

+ VIDEO/ Minutat e fundit të ndeshjes Angli – Kroaci, i kanë ndjekur bashkërisht Rama, Erdogan, Merkel, Mej… 🙂 🙂

+ VIDEO/ Minutat e fundit të ndeshjes Angli – Kroaci, i kanë ndjekur bashkërisht Rama, Erdogan, Merkel, Mej… 🙂 :)Almakos.com

Gepostet von Almakos.com am Mittwoch, 11. Juli 2018

Меѓу првите кој на Грабар- Китановиќ и чесститаше беше албанскиот колега, Еди Рама.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ и Ракитиќ заминуваат во пензија, но Хрватска ќе има страшен тим и на СП во Катар!

Се распаѓа шампионскиот тим на Реал: По Зидан и Роналдо си одат уште две големи ѕвезди!

Изненадување од „Олд Трафорд“: Мурињо понудил 180 милиони за двајца, ова е знак дека Погба си оди!?

Вести од Ливерпул: Денеска пристигнува големата ѕвезда, но следува разочарување за навивачите

Фудбалот е чуден: Никогаш не ни настапил за својата земја, но од Русија се врати со златен медал!?

Драмата заврши среќно: Шкотскиот навивач е пронајден

Не можеше полошо: Наинголан се повреди!

(ФОТО) Навивачите се кренаа на востание: Јунајтед никогаш немал погрд дрес

Тетовци ќе бркаат „шерифи“: Шкендија го дозна следниот противник во ЛШ