(ВИДЕО) Епската пенал-серија во Копенхаген за која уште долго ќе се зборува

Црвена Звезда го совлада Копенхаген на пенали и се пласира во плеј-офот за пласман во Лигата на шампионите.

Но, пенал-серијата беше исклучително интересна, изведени беа дури 22 удара од белата точка, промашени 9, сето тоа поради местото од каде се шутираше и на крајот српскиот првак се радуваше.