(ВИДЕО) Екс тренерот на Карпош Соколи до своите играчи: Крвта ќе ви испијам, мртви сте утре, ги соблековте гаќите

Актуелниот тренер на Игокеа, Драган Николиќ кој во минатото беше стратег на Карпош Соколи за време на последниот меч од АБА лигата на неговиот тим против Будуќност се обиде да ги разбуди своите играчи од летаргијата.

Актуелниот првак во регионалната лигата Будуќност славеше убедлива победа од 96-70, а лошото издание на играчите на тимот од БиХ беше повод тренерот Николиќ да „полуди“ на тајм-аутот.

„Крв ќе ви се напијам за оваа заебанција, мртви сте утре. Ги соблековте гаќите“ викаше на своите пулени тренерот Николиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков мајстор е Лука Дончиќ – има податок кој го става на рамниште со Леброн Џејмс!

Фантастична партија на Кузма, Милвоки ги запре Хјустон и Харден, ново брилијантно издание на Дончиќ

(ВИДЕО) Каков „ѕвер“ е Србинот: Постигна трипл-дабл и даде неверојатен кош за победа

ВИДЕО: Лејкерс победи кај Далас – Дончиќ покажа дека не е само тројкаш и дека знае да забие

(ВИДЕО) Кари го глумеше Харден, судиите останаа затекнати и збунети

Мега-засилување за вицешампионот: Самарџиски слета во Аеродром

ВИДЕО: Далас загуби – Лука Дончиќ направи „штета“ надвор од теренот

Кошаркарот на Партизан со исповед: По поразот од Ц. Звезда ми дојде навивач со пиштол

(ВИДЕО) Сите се вчудоневидени – Дали ова е најголемата грешка кој сте ја виделе !?