(ВИДЕО) Екс-играч на МЗТ погоди тројка преку цел терен

Екипата на Морнар ја продолжи лошата серија која трае од почетокот на оваа сезона откако загуби на гостувањето кај турскиот Бахчешехир со 68-75.

Сепак, натпреварот го одбележа поранешниот кошаркар на МЗТ Скопје, Сеад Шеховиќ со својот потег пред истекот на првото полувреме. При негатива од 16 разлика, црногорскиот кошаркар оствари скок под мојот кош, направи еден дриблинг и шутираше од својот рекет.

Целиот текст и тројката на Шеховиќ погледнете ги на следниот ЛИНК.