(ВИДЕО) ЕХФ ТВ: Скубе и Криштопанс како Давид и Голијат!

Победата на Вардар против Загреб беше инспирација за телевизискиот тим на ЕХФ кој направи прилог за двајцата ракометари на нашиот шампион Даинис Криштопанс и Стас Скубе.

Поради различната височина, двајцата се претставени како Давид и Голијат иако, за разлика од библиската приказна, тие не се борат меѓу себе.

Приказната на ЕХФ можете да ја видите на овој ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс