ВИДЕО: Двајцата тенисери ја дигнаа публиката на нозе со фудбалски мајстории!

Жо Вилдред Цонга и Беноа Пер наместо да играат тенис, се испробаа и во дисциплината фу дбал.

Цонга славеше во овој натпревар со 2:0 во сетови, (6;4, 7:5), а најатрактивен момент беше кога двајцата заиграа свој фудбал.

Пер се обиде дури и атрактивно да креира „ножички“ и иако не успеа, ги собра аплаузите на присутните.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија

Љубомората е опасна работа: Ѓоковиќ никогаш нема да биде популарен како Федерер или Надал

(ВИДЕО) Мирка не можеше да гледа, а Роџер на крајот ја разочара: Клучниот момент во финалето

(ФОТО) Статистиката е како бикини, тоа најдобро го почувствува Федерер

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

(ФОТО) Му го сменија и името на Тоблероне во чест на Ѓоковиќ

Ѓоковиќ и Федерер го срушија рекордот на Вимблдон