ВИДЕО: Драмата во Пионир резултираше со тројка на Партизан: Раде Загорац како Кецман!

Партизан успеа во вториот меч против Црвена Звезда, да им врати на вечните ривали за 1:1 во финалната серија.

Големата драма во Пионир вечерва резултираше со тројката на Раде Загорац, која на Партизан им обезбеди голема победа за уште поголемо подигање на еуфоријата против „црвено-белите“.

На 6 секунди до крајот, Раде Загорац, кој оваа средба беше катастрофално лош поентерски, но токму на крајот превзеде одговорност, шутираше за три поени и им донесе победа на „црно-белите“ за голема ерупција во салата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црвена Звезда го победи Партизан за 2:1 – „црвено-белите“ на чекор од титула

Томпсон на долга рехабилитација – што сега со неговиот договор во Голден Стејт?

Зад новиот НБА шампион стои Македонец

МВП на финалето од НБА со тажна животна приказна

Торонто испиша историја – нов НБА шампион

Титулата се врати во Аеродром: МЗТ му удри „метла“ на Работнички за седми трофеј во историјата

Баркли посочи со прст кон виновникот за повредата на Кеј-Ди

Нено Димитријевиќ сепак се повлече од НБА драфтот во кој требаше да учествува

МЗТ Скопје на една победа до нова титула: Работнички повторно преслушан