(ВИДЕО) Драма во Мелбурн – тенисерка се онесвести: Лекарите итно интервенираа

Германската тенисерка со српско потекло, Андреа Петковиќ го предаде мечот од 1.коло на Австралија опен против Романката ирина Бегу откако колабираше на теренот.

Петковиќ во моментот кога го предаде мечот имаше 1-0 преднос во сетови, додека во вториот имаше 4-3 за Романката.

Лекарската помош за брзо стигна на терен, но Андреа не можеше да го продолжи мечот. Петковиќ н ја издржа високата температура во Мелбурн каде што на пладне беше 33 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најдобрата македонска тенисерка по подолг период освои титула: Лина најдобра во Белорусија

Кирјос: На многу тенисери им се допадна тоа што го реков за Надал и Ѓоковиќ

Стигна закана за Ѓоковиќ: Не од Надал, не од Федерер, туку од – Зверев!

(ФОТО) Надал направи чудесна фотографија: Чекав 15 дена за да ја објавам

ВИДЕО: Каква иронија – Надал на 16 години не го сакаше нештото во кое сега доминира!

ВИДЕО: На турнир во Казахстан го имаме еден од најбизарните поени во тенисот

Поплаките вродија со плод – Ролан Гарос од 2020 година прави радикални промени

Виландер како заштитник на Србинот: Новак беше во право за условите во Париз

Надал за разговорот со Федерер во полуфиналето од Ролан Гарос