(ВИДЕО) Драма во етер: Атрактивната бразилска одбојкарка падна во несвест

Бразилска одбојкарка која на Олимпијадата во Лондон во 2012 година освои златно, Жакелин Карваљо се онесвести за време на интервју.

Карваљо се опрости од националниот дрес минатата година, но одлучи да ја продолжи клупската кариера. Таа додека даваше интервју за време на финалето од бразилскиот шампиона за мажи, се пожали на водителката дека не се чувства добро.

Во следните секунди се онесвести, но за среќе репортерката реагираше брзо и ја фати. Инаку во финалето играше нејзиниот сопруг, исто така одбојкар Мурило Ендрес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неприкосновени: Џио Струмица старо-нов шампион на Македонија!

Шокантно видео: Како му „прсна“ ногата по дигањето на 250 килограми

Не прокиснала салата – прокиснале сертификатите

Ова го може само во Македонија: Од бизарни причини одложен првио финален меч во одбојка

ВИДЕО: Најлуд потег како завршница за трка на 400 метри – се фрли со глава кон целта

(ФОТО) Италијански одбојкарки освоија титула, па се соблекоа голи

(ФОТО) Додека го освојуваше Скопскиот маратон, на Тирунех од Етиопија му испадна половиoт орган

(ВИДЕО) Мекгрегор како што досега го немате видено

Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија