(ВИДЕО) Драма на Релито Дакар – Русин со камион прегази човек во среде пустина

Рускиот возач Андреј Каргинов направи хаос за време на последната етапа на познатото Релито Дакар кога од се уште непознати причини влета во мала група на луѓе во среде пустина и еден од нив тешко повреди.

Станува збор за Јужноафриканец кој единствено не успеа да ги избегне тркалата на камионот под кои што заврши и заработи скршеница на потколеницата. Кобен беше ударот на задното лево тркало кое го нагмечи малерозниот гледач.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!