(ВИДЕО) Дончиќ пак оставен сам, Далас на работ на „чистка“

Голден Стејт поведе со 3-0 во финалето од Западната конференција откако ноќеска го совлада Далас со 109-100 во првиот натпревар во Тексас.

На домашниот тим не му помогна ни фантастичната партија на Лука Дончиќ кој постигна 40 поени и 11 скока што беше негов осми меч во кариерата со 40+ поени во плејофот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.