(ВИДЕО) Дончиќ одличен, Далас им се врати на поразите

Далас Маверикс го претрпе четвртиот пораз во последните пет натпревар откако загуби на домашен терен од Вашингтон.

Гостите имаа осум поени негатива на полувреме (61-69), но во вториот дел направија пресврт и ја остварија втората победа во низа.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.