(ВИДЕО) Дончиќ и Порзингис подобри од Харден и Бруклин

Ако Бруклин можеше да смета на Кевин Дурент и Кајри Ирвинг, веројатно мечот со Далас ќе беше поспектакуларен, а вака Маверикс предводени од Лука Дончиќ и Кристапс Порзингис успеа да ги преслуша Нетс на гостински терен со 115:98.

Далас успеа да постигне 38 поени во првата четвртина, да си создаде залиха од 12 поени и до крај да го контролира натпреварот, иако Бруклин во втората делница делумно успеа да возврати. Сепак, сето тоа беше недоволно за да се спречи словенечкиот мајстор.

Целиот текст и видеата можете да ги видите ТУКА.