(ВИДЕО) Дончиќ го запре Голден Стејт, нема „метла“ за Далас

Екипата на Далас Маверикс намали на 1-3 во финалето на Западната конференција откако ноќеска го совлада Голден Стејт со 119-109.

Повторно во центарот на вниманието беше Лука Дончиќ кому му недостасуваше едно додавање за трипл-дабл (30 поени, 14 скока, 9 асистенции) иако со релативно слаб шут од игра (10/26).

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.