(ВИДЕО) Доминација на Леброн, Дрејмонд Грин подели 19 асистенции

По четирите порази шампионот се соочуваше со криза, но Леброн Џејмс не дозволи истата на потрае. Лос Анџелес Лејкерс во дуелот со Портланд влегоа со една намера, а тоа е да го скршат отпорот на десеткуваните Трејлблејзерс и да ја прекинат лошата серија. Во тој подвиг најмногу им помогна лидерот и првата ѕвезда на тимот кој ги водеше до победа од 102:93.

Целиот текст и видеата погледнете ги ТУКА.