ВИДЕО: Додека него го чекаат за трансфер во Неапол – Елмас „снајперистот“ знае да се релаксира!

Елиф Елмас за кој деновиве се плете мрежата за трансфер во Наполи, знае во меѓувреме како да се рекреира.

Тој пред некој ден се врати во базата на Фенербахче од каде ќе чека разврска на неговиот иден трансфер и нов клуб.

Но во меѓувреме, тој се рекреира со кошарка, каде покажува сериозни афинитети за тој спорт. Знаевме дека е мајстор во фудбалот, но и кошарката очигледно му е силна страна.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Папарацо лов: Ѕвездата на ПСЖ фотната со секси девојка која ги покажа градите

(ФОТО) Карикатурата за Михајловиќ што го крена на нозе цел свет

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

(ФОТО) Упс… испадна немирната града на американската фудбалерка

Форбс со најнова листа на најбогати спортисти во светот

(ФОТО) Каков лик: На прозивка на клубот се појави со торба со реклама на порно сајт

ВИДЕО: Левандовски го предизвика Ѓоковиќ – ова мора да го направиш!

Побрз од Формула 1 – Volkswagen ID.R со нов рекорд на Гудвуд

(ВИДЕО) Стариџ скршен од тага