ВИДЕО: Динамо Загреб има резултат за пласман во последно коло во ЛШ – Адеми стрелец

Динамо Загреб по 60 минути игра на гостувањето кај Ференцварош, води со 0:2, а првиот гол вечерва го постигна македонскиот интернационалец, Аријан Адеми.

Динамо од Загреб однесе резултат 1:1, а вечерва на гостувањето како да настапуваат растеретено и пред своја публика па водат со 0:2.

Со ваков резултат, Динамо Загреб е во последното коло од квалификациите за пласман во ЛШ.

Еве го голот на Аријан Адеми: