(ВИДЕО) Димитријевиќ ги доведе до лудило играчите на Валенсија

Македонскиот репрезентативец во редовите на Хувентут одигра извонреден натпревар на гостувањето кај еден од најдобрите шпански клубови.

Иако на теренот не помина многу време, практично помалку од две четвртини, го искористи максимално за да покаже дел од репертоарот на потези и дриблинзи.

Целиот текст и потезите на Димитријевиќ, погледнете ги на следниот ЛИНК.