(ВИДЕО) Џејмс Харден навива за Јувентус и има порака за Дибала

Најдобриот стрелец во НБА лигата претходните три сезони откри дека е голем фан на најтрофејниот италијанскиот клуб, а особено на репрезентативецот на Аргентина.

Во видео порака од Бруклин, облечен во дрес на Јувентус, Џејмс Харден имаше и порака за својот милен Пауло Дибала кој е еден од најистакнатите фудбалери на торинскиот клуб.

Целиот текст и пораката на Харден можете да ги видите на следниот ЛИНК.