(ВИДЕО) Девојка се соблече гола и ја прослави победата трчајќи пред преполната Арена

Интересно видео ни доаѓа од Англија каде една навивачка направи шоу при прославата на победата на својот миленик во бокс меч.

Имено, таа се соблече гола и трчаше во преполната Арена во Њукасл, одма по победата која ја забележа Џо Лавш, петта во својата професионална кариера.

Самиот боксер по мечот објави нејзина фотографија на „Инстаграм“ и порача следен пат да му се јави за да и даде бесплатни карти.

И понатаму не е познато зошто оваа плавуша се соблече гола и трчаше, меѓутоа англиските медиуми споменуваат дека можеби се работи за некоја кладба.