ВИДЕО: Девојчето собирач на топки ја згрози Лисицки со реакцијата

Освојувачот на Вимблдон 2013 година, Сабине Лисицки, се мачи и понатаму со повредите па не игра во својата препознатлива форма.

Таа вчера играше против Гарбине Мугуруза на Тајланд Опен, па беше поразена во два сета со 6:3 и 6:4, а еден интересен детал го одбележа овој натпревар.

Лсицки која бе ше на сервис, се обиде да тргне настрана една бубачка, а на помош и дојде „терминаторот“ собирач на топки, девојчето кое не размислуваше многу и за да ја скрати целата процедура, ја нагаза бубачката а реакцијата на Лисицки беше и повеќе од згрозувачка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП

Јубилеј за Федекс: На денешен ден пред 15 години почна неговиот поход во „белиот спорт“