(ВИДЕО) Децата на Реал си поиграа со нисколигашот во Купот, Солари имаше што да види

Сантијаго Солари изведе навистина млад состав на теренот за реванш мечот од 1/16-финалето во Кралскиот Куп против Мелија на „Сантијаго Бернабеу“, но ризикот се исплатеше, па „Кралевите“ славеа со 6:1.

Реал поведе во 33. минута, а стрелец беше Марко Асенсио по асистенција на Карвахал.

Само две минути подоцна, Асенсио повторно ја погоди мрежата, а овојпат му асистираше талентираниот Винисиус Жуниор.

Веќе во 39. минута беше 3:0, стрелец беше младиот Санчез, а овојпат Асенсио беше во улогата на асистент.

Со овој резултат се замина на одмор, за само по две минути игра во продолжението Иско да зголеим на 4:0, по асистенција на Себаљос. Во 75. минута во стрелците се запиша и Винисиус Жуниор, за во 81. минута гостите да го постигнат почесниот погодок преку Куасми од белата точка.

Конечниот резултат во 83. минута го постави Иско со својот втор гол, по асистенција на Гарсија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума