(ВИДЕО) Десет години од првата евролигашка титула на Антиќ

На денешен ден во 2012 година Олимпијакос триумфираше во Евролигата по победата во финалето против ЦСКА со 62-61.

Тоа беше еден од најдраматичните финални дуели во историјата на елитното европско натпреварување.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.