ВИДЕО: Денот од соништата за Модриќ – како сето тоа изгледаше зад сцената

Лука Модриќ во понеделникот навечер на свечена гала прослава во Париз од страна на „Франс Фудбал“ ја добри престижната награда „Златна топка“ за 2018 година.

Медиа тимот на „кралевите“ вклучувајќи од качување во авионот, па се до главниот момент, врачување на наградата го следеше Хрватот.

Денот од соништата на Модриќ беше овековечен и документиран во секој чекор, па од Реал Мадрид споделија со своите фанови како изгледаше сето тоа.