ВИДЕО: Де Геа го чува водството на Манчестер Јунајтед

Првото полувреме од првиот дел од воведниот натпревар од новата сезона во Премиер лигата заврши со водство на домаќинот Манчестер Јунајтед од 1:0. Стрелец на голот беше Пол Погба од пенал во 3.минута.
Но, најзаслужен за водството е и голманот на Манчестер Јунајтед Давид Де Геа, кој во 29.минута имаше одлична интервенција и го запре ударот на Џејмс Медисон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лопетеги излезе на пресконференција да образложи што му се случи на овој анемичен Реал Мадрид

ВИДЕО: Атлетико им го зеде скалпот на „кралевите“ – не им дозволија „хет-трик“ во УЕФА Суперкупот

ВИДЕО: Реал беше блиску до нов трофеј, но Диего Коста се погрижи за нови 30 минути

ВИДЕО: Кралевите бесни – стартот на Диего Коста врз Рамос е за директен црвен картон

ФОТО: Реал има нерешено на полувреме – но нивни навивач на трибини го трола голманот на Ливерпул

ВИДЕО:Шок уште на почетокот – Атлетико уште во првите 60 секунди постигна гол против Реал

ВИДЕО: Барса пресилна за Бока на турнирот „Жоан Гампер“ – Малком стрелец, Меси имаше своја магија!

Во Талин ќе се крши копјето меѓу градските ривали и честа за Мадрид (состави)

Тренер во Јунајтед тврди дека имаат подобар напаѓач од Варди, но го пратиле на позајмица