Првото полувреме од првиот дел од воведниот натпревар од новата сезона во Премиер лигата заврши со водство на домаќинот Манчестер Јунајтед од 1:0. Стрелец на голот беше Пол Погба од пенал во 3.минута.
Но, најзаслужен за водството е и голманот на Манчестер Јунајтед Давид Де Геа, кој во 29.минута имаше одлична интервенција и го запре ударот на Џејмс Медисон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Ковачиќ збесна на Сари: Врска немаш што правиш…

Ѓоковиќ не му е рамен: Ваков кам-бек во спортот одамна не е виден

Познати двојките за четвртфиналето, екипите од Манчестер се избегнаа

(ВИДЕО) Каков Јунајтед? СТРАШЕН Јунајтед!

Ни шеиците, ни Ањели, ни Абрамович – еве кој е најбогатиот газда во светскиот фудбал

(ВИДЕО) Погба е незапирлив, Челзи е на колена среде Лондон

Марота му возврати на Јуве: Ќе разговараат за Икарди во јуни? Тогаш ние ќе разговараме за Дибала!

(ВИДЕО) Уште една луда ВАР ситуација: Судијата му покажа втор жолт, па го врати за да му покаже црвен картон!

Јуве ја тресе Италија: Го известивме Интер дека сме заинтересирани за Икарди, Заниоло е на списокот