ВИДЕО: Далас загуби – Лука Дончиќ направи „штета“ надвор од теренот

Далас синоќа беше поразен на гостувањето кај Филаделфија со 106:100, па дури ни разиграниот Лука Дончиќ неможеше да го спречи тоа.

Имено, при еден самоиницијативен напад на Маверикс и пробив на Дончиќ кон кошот, словенечкиот кошаркар разнесе буквално еден од камерманите кои беа позиционирани под кошот.

Веднаш по тој настан, на камерманот му беше укажана медицинска помош, бидејки ударот од Дончиќ беше навистина директен и непријатен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков мајстор е Лука Дончиќ – има податок кој го става на рамниште со Леброн Џејмс!

Фантастична партија на Кузма, Милвоки ги запре Хјустон и Харден, ново брилијантно издание на Дончиќ

(ВИДЕО) Каков „ѕвер“ е Србинот: Постигна трипл-дабл и даде неверојатен кош за победа

ВИДЕО: Лејкерс победи кај Далас – Дончиќ покажа дека не е само тројкаш и дека знае да забие

(ВИДЕО) Екс тренерот на Карпош Соколи до своите играчи: Крвта ќе ви испијам, мртви сте утре, ги соблековте гаќите

(ВИДЕО) Кари го глумеше Харден, судиите останаа затекнати и збунети

Мега-засилување за вицешампионот: Самарџиски слета во Аеродром

Кошаркарот на Партизан со исповед: По поразот од Ц. Звезда ми дојде навивач со пиштол

(ВИДЕО) Сите се вчудоневидени – Дали ова е најголемата грешка кој сте ја виделе !?