ВИДЕО – Чупиќ експлодираше кон соиграчите: Пи*ки едни, шутирајте погоре!

По солидниот старт каде Вардар имаше неколкупати предност од +3, на полувреме Кјелце води во Скопје со 16:13.

Очигледно нападот не функционира против искусната екипа на Кјелце, па неколкупати имаше жесток тајм-аут кој го свика тренерот на Вардар, Стевче Алушовски.

На еден од тајм-аутите пред крајот на полувремето, Иван Чупиќ беше толку нервозен, што во момент побара неговите соиграчи да шутираат малку погоре од она што го прават и сето тоа го проследи со коментар „пички едни!“.