(ВИДЕО) Бруклин застана пред целта, Бакс уште се живи

Екипата на Милвоки остана во игра во полуфиналето од Источната конференција, откако славеше во третиот дуел со Бруклин.

Иако Бакс водеа во поголемиот дел од мечот, гостите имаа шанса да поведат со 3-0 затоа што на минута пред крајот имаа предност од 83-80.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.