(ВИДЕО) Бостон ги урна Сабонис и Индијана, доминација на Кемба Вокер

Домантас Сабонис непосредно пред натпреварот со Бостон дозна дека по втор пат во кариерата ќе биде дел од Ол Стар натпреварот поради откажувањето на Кевин Дурент. Воден од оваа вест, Литванецот одигра одличен натпревар, но тоа не беше доволно за победа во „ТД Гарден“ против Бостон, во кој Селтикс славеа со 118:112.

Целиот текст и видеата погледнете ги ТУКА.