ВИДЕО: Болно до срж – момче кое полека умира, доби неочекуван подарок од Хамилтон

Петгодишниот Хари Шоу, кој боледува од тежок облик на Сарком, врста на тумор која обично метастазира во телото на човекот каде што се наоѓа, имаше ден за паметење.

Ден по трката во Шпанија, каде Луис Хамилтон триумфираше, победата ја посвети токму на ова храбро момче, кое ги живее веројатно последните денови од својот живот, и му приреди неверојатно изненадување.

Пред домот на младиот Хари, во договор со Мерцедес, беше паркиран еден од реплика болидите на германската екипа, а емоциите кај момчето беа невидливи, но сигурно силни во него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Солзи и неверување – замина легендарниот Ники Лауда!

ВИДЕО: Доминацијата на Маркез продолжува – победи во Ле Ман и имаше комичен танц!

ФОТО: Трагедија за Макс Бјаџи – го загуби својот татко и ја објави последната фотографија

(ВИДЕО) Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

(ФОТО) Иџе го покажа новиот дизајн на своите автомобили – помоќни од било кога

(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Ферари е далеку од Мерцедес – Ботас прв, Хамилтон втор во Каталонија

ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

Премиера на првиот BMW X7, новиот BMW 7 и сосема новиот BMW 8 Coupe