(ВИДЕО) Блескава Македонија – Николов погоди за предност против Израел

Македонската фудбалска селекција сосема заслужена по првиот дел води против Израел со 1-0.

Во последниот квалификациски меч од групата за пласмана на ЕП нашиот национален тим одигра блескава прво полувреме, исполенто со пет одлични шанси за гол.

Круна на се беше голот на Николов кој по последниот наш корнер во првите 45 минути, поточно во судиското продолжени погоди за 1-0.

Оваа игра може да радува, а публиката секако е задоволна.