(ВИДЕО) Безобразен удар на Леброн, Стјуарт со крваво лице го бркаше по теренот

Лос Анџелес Лејкерс триумфираше на гостувањето кај Детроит со 121-116, но победата остана во длабока сенка на она што се случи во третата четвртина.

При едно изведување слободно фрлања, Леброн Џејмс со лакт го удри в лице противничкиот кошаркар Ајзеа Стјуарт по што кошаркарот на Пистонс тотално се загуби и сакаше физички да се пресмета со една од најголемите ѕвезди во лигата.

Целиот текст и видеото погледнете ги на следниот ЛИНК.