(ВИДЕО) Беше голман на Реал, вечерва му се смее цел свет!

Ако Лидс не успее да се пласира во финалето од плеј-офот за место во Премиер лигата, главен виновник ќе биде шпанскиот голман Кико Касиља.

Во 24. минута Лидс поведе со 1-0 и имаше вкупни 2-0 во двомечот со Дерби, но работите се свртеа поради поранешниот голман на Реал. Непредизвикан од ништо, Касиља направи неверојатна грешка подарувајќи му на противникот гол за 1-1 по што следуваа уште два погодока.

Касиља не застана тука, на натпреварот има најмалку уште 3-4 кикс кои можеа скапо да го чинат Лидс.