(ВИДЕО) Беше голман на Реал, вечерва му се смее цел свет!

Ако Лидс не успее да се пласира во финалето од плеј-офот за место во Премиер лигата, главен виновник ќе биде шпанскиот голман Кико Касиља.

Во 24. минута Лидс поведе со 1-0 и имаше вкупни 2-0 во двомечот со Дерби, но работите се свртеа поради поранешниот голман на Реал. Непредизвикан од ништо, Касиља направи неверојатна грешка подарувајќи му на противникот гол за 1-1 по што следуваа уште два погодока.

Касиља не застана тука, на натпреварот има најмалку уште 3-4 кикс кои можеа скапо да го чинат Лидс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!