ВИДЕО – Бекер со порака од празниот Лондон: Конечно!

Прославениот германски тенисер од минатото, Борис Бекер, кој му беше неколку години и тренер на Новак Ѓоковиќ, се јави на социјалните мрежи со видео од Лондон.

Бекер допатува во главниот град на Британија и ја искористи шансата да се јави преку Инстаграм до човештвото, со јасна порака.

Никогаш во животот Лондон не бил толку тивок како вечерва. Конечно, луѓето се во своите домови. Чувајте се сите!“, порача Бекер.

 

View this post on Instagram

 

Saturday night … #london

A post shared by Boris Becker (@borisbeckerofficial) on