(ВИДЕО) Бекам блескаше – поради неговите додавања навивачите посакаа и денес да игра за Јунајтед

Легендарниот Дејвид Бекам денес со своите потези ја воодушевуваше публиката.

Искусниот 44-годишен Англичанец  во мечот во кој Јунајтед славеше над Баерн со 5-0 беше стрелец на петтиот гол кој го постигна по одличниот потег откако се ослободи умешно од противничкиот играч.

Бекам освен тоа на самиот почеток на мечот во еден напад на „црвените ѓаволи“ испрати совршено прецизна топка на спротивната страна, а потоа во истиот напад успеа сјајно да центрира во противничкиот шеснаесетник.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?

Почина човекот кој за малку не го однесе Вардар во ЛШ

Европски шампион и светски вицешампион ќе го засили Милан