(ВИДЕО) Бананата на Нено и забивањето на Вајли преку Гаруба во топ-7 потези на АЦБ лигата

Одличните настапи на своите натпревари во текот на викендот ги ставија македонските репрезентативци меѓу играчите со најатрактивни потези на колото во шпанското првенство.

Ненад Димитријевиќ беше најефикасен во тимот на Хувентут со 27 поени, но седмото место во топ-7 го освои поради бананата на мечот против Уникаха.

Целиот текст и потезите на Димитријевиќ и Вајли погледнете ги на следниот ЛИНК.