(ВИДЕО) Азар се подготвува за промоцијата во Мадрид: Белгиецот се „освежи“ за Реал

Белгискиот фудбалер Еден Азар утре официјално ќе биде претставен како нов играч на Реал Мадрид.

Азар по седум сезони одлучи дека е време да го напушти Челзи и да го исполни својот детски сон. Белгиецот потпиша за Реал, а Челзи од неговиот трансфер би требало да заработи околу 150 милиони евра.

Реал Мадрид вчера објави дека Азар денес ќе биде претставен на „Сантијаго Бернабеу“ и се очекува стадионот да биде полн.

Азар призна дека има голема трема бидејќи Реал е клубот за кој сонува да игра. Белгиецот не сака да остави ништо на случајот и одлучи да биде 100 проценти подготвен за промоцијата, почнувајќи од неговата фризура, бидејќи денешниот ден долго ќе го памети.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?