(ВИДЕО) Азар се подготвува за промоцијата во Мадрид: Белгиецот се „освежи“ за Реал

Белгискиот фудбалер Еден Азар утре официјално ќе биде претставен како нов играч на Реал Мадрид.

Азар по седум сезони одлучи дека е време да го напушти Челзи и да го исполни својот детски сон. Белгиецот потпиша за Реал, а Челзи од неговиот трансфер би требало да заработи околу 150 милиони евра.

Реал Мадрид вчера објави дека Азар денес ќе биде претставен на „Сантијаго Бернабеу“ и се очекува стадионот да биде полн.

Азар призна дека има голема трема бидејќи Реал е клубот за кој сонува да игра. Белгиецот не сака да остави ништо на случајот и одлучи да биде 100 проценти подготвен за промоцијата, почнувајќи од неговата фризура, бидејќи денешниот ден долго ќе го памети.