(ВИДЕО) Аууу…. Меси стрелаше маестрално

Барселона моментално одигра пријателски натпревар против Џирона во нивниот тренинг камп и славеше лесно со 3-1.

Каталонците по првото полувреме имаа предност од 2-0. Првиот гол го постигна Филип Кутињо по волшебното додавање на Меси за Тринка, кој на крајот забележа асистенција.

Но, во самиот финиш на првото полувреме, Меси се погрижи да го одбележи овој натпревар со фантастичен погодок.

Имено, Аргентинецот постигна магичен погодок со десната нога од околу 20 метри во 25-тата минута од играта.

Во вториот дел конечни 3-1 со вториот гол вечерва ги постави Меси.