(ВИДЕО) Атаман во војна со навивачите на Барселона

Дербито на скратеното коло во Евролигата, меѓу Барселона и Анадолу Ефес го одбележа исклучувањето на Ергин Атаман во третата четвртина и неговата реакција при напуштањето на теренот.

Цела Блауграна стана на нозе да го навредува и исвиркува контроверзниот турски стручњак, а тој не остана им остана должен на противничките навивачи.

Целиот текст и гестикулацијата на Атаман погледнете ги на следниот ЛИНК.