(ВИДЕО) Арсенал не се откажува од четвртото место, четири екипи на три бода

Екипата на Арсенал ја оствари третата победа во последните четири кола и се врати на четвртата позиција на табелата во Премиер лигата.

Со голот на Обемејанг во десеттата минута, „топчиите“ победија со 1-0 на гости кај Ватфорд и сега се пред Челси иако со ист број бодови.

Битката за третото и четвртото место ќе се води до последното коло бидејќи четири екипи сега се на растојание од само три бода.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар