Ветувањето од бордот на Манчестер Јунајтед до Оле Гунар Солскјер

Хиерархијата во Манчестер Јунајтед, по елиминацијата во ЛШ синоќа од Барселона, на новиот редовен тренер Оле Гунар Солскјер, му дала цврсти уверувања, дека ќе биде поддржан ова лето и дека ќе му ги донесат делумно посакуваните играчи.

Евидентно дека Манчестер Јунајтед не е на потребното ниво да се носи со големите екипи, а тоа Оле на свој грб го почуствува последните неколку недели.

Најавено е дека Јунајтед и Оле ќе добијат 200 милиони фунти кеш пари за нови играчи, односно за три големи имиња, додека од играчите кои ќе бидат продадени, од тој расход Сослкјер ќе имал право на доведување уште двајца фудбалери, со што норвешкиот тренер полека но сигурно ќе  почне си гради своја екипа од сезона в сезона.

Солскјер потенцира синоќа по мечот дека долго може да трае процесот на градење на некој нов Манчестер Јунајтед, но и тоа дека ова лето ќе биде интензивно на Олд Трафорд, односно дека ќе има нови имиња.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!