Вестбрук бил „План Ц“ за Лејкерс!

Трејдот на Расел Вестбрук од Вашингтон во Лејкерс ќе биде еден од блокбастерите во НБА лигата ова лето, но малку недостасувало тој воопшто да не се оствари.

Во прв план за најтрофејниот тим во НБА биле други двајца кошаркари, исто така ѕвезди од светски размери.

 

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.