Вардар рутински и сигурно против Бутел

Вардар вечерва имаше лесна задала во плеј оф натпреварот против РК Бутел.

„Црвено-црните“ остварија нова убедлива победа (31:43) и останаа со максимален ефект.

Победата на гостувањето кај Бутел се надѕираше уште по првите 30 минути, кога Вардар веќе имаше двоцифрена предност, 12:24.

Недановски беше најефикасен кај Вардар, додека за Бутел, Мајиќ имаше фантастичен натпревар, постигнувајки дури 14 голови против шампионот на Македонија.

Следниот меч Вардар го игра против Пелистер.