Вардар рутински и сигурно против Бутел

Вардар вечерва имаше лесна задала во плеј оф натпреварот против РК Бутел.

„Црвено-црните“ остварија нова убедлива победа (31:43) и останаа со максимален ефект.

Победата на гостувањето кај Бутел се надѕираше уште по првите 30 минути, кога Вардар веќе имаше двоцифрена предност, 12:24.

Недановски беше најефикасен кај Вардар, додека за Бутел, Мајиќ имаше фантастичен натпревар, постигнувајки дури 14 голови против шампионот на Македонија.

Следниот меч Вардар го игра против Пелистер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Блеснаа новите дресови на Вардар пред патувањето во Келн

Дибиров го објаснува моментот на вистината кога им соопштил Самсоненко ДЕКА Е КРАЈ!

Квалификацискиот меч против Грција и официјално нема да се игра во Скопје

Доминација: Вардар е старо-нов шампион на Македонија

БОМБА: Еден од најбогатите Македонци ќе биде нов газда на Вардар.

Пред Вардар е прекрасна шанса: Утре може да биде голем ден за „црвено-црните“

Тешко ќе биде против Барселона – но на помош им доаѓа големо засилување на „црвено-црните“

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Парондо сликовито ја објасни (не)идеалната ситуација во клубот оваа сезона