Вардар преку Е.Пелистер до Куп титула

Екипата на Вардар го одбрани куп трофејот откако во финалето играно во Охрид по голема драма во финишот го совлада Е. Пелистер.

Конечниот резултат гласеше 26-25 во корист на „црвено-црните“ кои останаа поприсебни во финишот.

Вардарци во најголем дел од мечот иако беа без Дејан Манасков беа подобар тим, па на полувреме имаа 15-10.

Во вториот дел битолчани фатија ритам, но немаа сила да направат комплетен пресврт.