Вардар победи со 85 разлика, Терзиевски оствари трипл-дабл

Кадетите на Вардар дојдоа до една од најубедливите победи на една македонска екипа на меѓународна сцена, совладувајќи го чешкиот тим Пелхримов со 120-35 во второто коло од турнирот на Европската младинска лига (EYBL) што се одржува во Шопрон.

Јасно беше дека нашиот тим е фаворит за триумф, но малкумина очекуваа тој да биде изразен со 85 поени разлика.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.