Вардар по секоја цена го сака Глеб и следната сезона, но постои проблем во целата ситуација

Двократниот европски ракометен шампион, тимот на Вардар, работи со полна пареа на актуелната екипа и задржување на поголемиот дел од овој костур за следната сезона.

Една од целите на управата на „црвено-црните“ е и задржување на Глеб Калараш, специјалистот за одбрана како што го нарекуваат, назив, кој некогаш му припаѓаше на Илија Абутовиќ.

Како што објави порталот „Вардар Фанс“, можно е да остане во дресот на Вардар и договорот да му биде продолжеш на уште две сезони, што може да биде од круцијална важност за шансите на Вардар и идната сезона да котира високо и да се надева на нов Ф4.

Проблемото во целата оваа трансфер ситуација е што Глеб Калараш има некој пред-договор со Запорожје, со кој Вардар се обидува да најде заеднички јазик, односно ослободување од договорот со тој тим.

Извор: Вардар Фанс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селекторот Брестовац направи три измени за дуелот против Грција

(ВИДЕО) Сестрите се ХИТ: Промовирана во целост песната посветена за Вардар

(ФОТО) Момир Илиќ во Вардар !?

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Вардар и во новата сезона ќе биде дел од ЛШ – место бараат уште две наши екипи

Столе успешно опериран – Брестовац ќе го нема на располагање против Грција

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Се случува и тоа во спортот – Грција вечерва и направи огромна услуга на Македонија

(ФОТО) По Борозан, денес уште двајца екс вардарци позираа за новите клубови