Вардар по 7 победа во ЛШ нагости кај „лавовите“ – следете го мечот овде!

По ракометниот Мундијал во Германија и Данска, денеска почнува вториот дел од ракометната ЛШ.

Отвараат Рајн Некар и македонскиот шампион Вардар од 19 часот.

Ова е 11. коло од групата А, а подобро пласиран засега е Вардар со 13 бодови на втората позиција зад Барселона која има 18, додека Рајн Некар е 4-то пласиран со 12 бодови.

Мечот почнува од 19 часот, а на овој ЛИНК ќе може да ги следите „црвено-црните“ кои ќе се обидат да ја остварат 7 победа сезонава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс