Вардар по 7 победа во ЛШ нагости кај „лавовите“ – следете го мечот овде!

По ракометниот Мундијал во Германија и Данска, денеска почнува вториот дел од ракометната ЛШ.

Отвараат Рајн Некар и македонскиот шампион Вардар од 19 часот.

Ова е 11. коло од групата А, а подобро пласиран засега е Вардар со 13 бодови на втората позиција зад Барселона која има 18, додека Рајн Некар е 4-то пласиран со 12 бодови.

Мечот почнува од 19 часот, а на овој ЛИНК ќе може да ги следите „црвено-црните“ кои ќе се обидат да ја остварат 7 победа сезонава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Еурофарм немоќен во Битола против Татабања

Парондо: Промашивме многу, Веспрем имаше повеќе свежина кога најмногу требаше

Одлично прво и катастрофално второ полувреме: Вардар загуби од Веспрем среде Скопје!

(ФОТО) „Комити“ со закана – Глави ќе летаат!

Следете го дерби мечот ВАРДАР – Веспрем овде

Мукаетов за приоритетот со кој ќе се избира новиот селектор на репрезентацијата

ЕХФ го „делна“ и Кјелце за инцидентот со Вардар минатиот октомври

Стоилов и Парондо очекуваат тежок меч со Веспрем

Ќе грми во „Јане Сандански“ в сабота – Вардар со убава вест за фановите